Ukrajina ... 1. - 10. 8. 2008 (návrh cesty od Viky):

Toulky Podkarpatskou Rusí, poloniny, ovce, koně, roubenky, dřevěné kostelíky, bodří lidé...

Odjezd v pátek 1.8. nočním vlakem přes Bratislavu (přestup) do Michalovců. Odtud bus do Užhorodu (nákup cigaret pro místní, nezapomenout!!), bus do Rachova, maršrutka do Kvasů nebo Jasini.

Nástup na cestu směr Hoverla (nejvyšší vrchol Ukrajiny, 2061m). Hřebenovka (Petros), Hoverla, Černá Hora, Pop Ivan, sestup do Rachova, odjezd (v případě zbylého času možno odskočit do Solotviny (solné lázně), Koločavy a jiných důležitých míst). V případě deště (což jest téměř jisté) improvizace dle situace a promočenosti účastníků ? toto je nejnáročnější přechod na Ukrajině :o) ...hrubá mapka, ...a pár inspirací od strýčka Googla: 1., 2., 3., 4., 5..
Do zálohy navrhuji trasu (Jasiňa) ? Čorna Tisa ? Usť ? Čorna ? Koločava (nebo opačně, kdyby lilo už při příjezdu a předpovědi nebyly optimistické). Když prší, tak prší... Na cestě zpět možná prohlídka Mukačeva a Užhorodu.

Příjezd v neděli 10.8. ráno nebo v pondělí 11.8. ráno.

Předpokládáme že každý si zajistí potřebné vybavení sám, s čímkoli rádi poradíme a něco snad můžem půjčit (stan, vařič,...). Pár týdnů před odjezdem bysme se měli sejít a domluvit skupinky (společný stan, kotlík-vaření). Mapy máme. Zpáteční jízdenka stojí asi 1500 Kč (vlak) nebo 1800 Kč (bus).

Kdo by se k nám rád přidal, ozvi se třeba Pepovi: pepa.hladky zav gmail.com , 604 995 445 .

Heslo akce: Není potřeba se strhat, jedeme si cestu prožít.

Diskuze: