Kam kostlivec nemůže, 16.-25.7.2004 Bílé Karpaty
Vyhrazeno pouze pro živé. Kdesi v Karpatech. Tajemný hrad...? Ha ha ha. A jak že je to s tím kostlivcem? Ten měsíc nějak divně svítí. Můžu věřit ostatním? Zachraňte oheň! Nezbývá než prokosit se travnatou džunglí zpátky k civilizaci. Padavky nezlobte se, pro vás to není. Ale ty... neváhej přežít, přidej se!

Věk: od 17 let
Cena: 300 Kč

Tábor "Kam kostlivec nemůže" bude probíhat 16.-25.7.2004 v Bílých Karpatech, v rezervaci Čertoryje. Budeme bydlet v tee-pee (nebo velkém stanu), na louce u lesa, takže to budou docela přírodní prázdninové podmínky. Samozřejmě taky přírodní kuchyně, přírodní "koupelna", přírodní toaleta, skoro jako v pohádce :o)
Pracovat budeme asi 6-7 dnů (6-7 hodin) a to především hrabání a svoz posečené trávy a ruční kosení zbylé trávy. Odpoledna po práci a ostatní nepracovní dny celé budou naplněny různým zážitkovým programem (hry sportovní, "stmelovací", tvořivé, "orvávací", ekohry, diskuze, koupání, kytara u táboráku, výpravy po Karpatech...). Tábor je poněkud fyzicky náročnější, zvláště když je vedro a pracuje se na svazích, nic pro padavky, ale normální člověk ho přežije v pohodě a s nadšením vychutná (mnohokrát ověřeno :o)). Fotky z našich dřívějších akcí najdeš tady na www a z našeho loňského tábora tady: Expedice QP.

Čertoryje - tato přírodní rezervace je nalezištěm vzácných rostlinných druhů (např. vstavačů) a vyžaduje pravidelnou údržbu (sečení trávy, hrabání a stahování sena, sekání náletů), aby vzácné druhy zůstaly zachovány a nebyly potlačeny druhy agresivnějšími. Jak to v B. Karpatech vypadá díky takové pomoci, jako bude ta naše, se můžeš dozvědět tady, tady a tady.

Dotazníček: takový tábor je poměrně delší akce, a protože se hlásí zájemců mnoho ale míst je omezený počet (ideálně 8+8), chceme vzít ty kteří "opravdu" chtějí jet a mají na to :o) tzn. nejlépe takoví lidé, kterým příroda není lhostejná, rádi poznávají nová místa a nové lidi, vydrží horko, déšt a fyzickou námahu při práci a ještě si potom rádi "hrají", tvoří, či něco vymýšlejí... a tak. Každému zájemci proto posíláme dotazníček, který vyplníš a pošleš poštou zpět a poté ti potvrdíme jestli jsme tě vybrali. Pak teprve zaplatíš účastnický poplatek a přijdou ti podrobné informace k táboru.

Dotazníček si buď můžeš vytisknout ( 1.zpráva 400kB + D-strana1 1000kB + D-strana2 750kB ; v nouzi, při potížích s tiskem toto míň hezké provedení 10kB), a nebo raději ti jej pošleme na papíře, když nám předáš svoji kontaktní poštovní adresu.

Kontakt:   Zde zodpovíme i jakékoliv dotazy.
Jan Šipr, V. Kaprálové 23, 618 00 Brno, nebo kostlivec7@centrum.cz , 604 995 445.

Pořádá: Orchis Brno - Základní Článek Hnutí Brontosaurus
Team PsB "Kam kostlivec nemůže" - Honza, Lucka, Iva, Pepa

Plakátek na vytisknutí 240kBPrázdniny s Brontosaurem
jsou tábory zpravidla pro mladé lidi (15-30 let, často studenty), organizované vždy několika kamarády z Hnutí Brontosaurus, kteří připravují program plný her, zážitků... Na PsB potkáš zajímavé lidi z různých koutů republiky. Pracuje se na potřebném místě - buď v přírodní rezervaci nebo na kulturní památce. Poznáš nové myšlenky a názory nejen z oblasti ochrany životního prostředí. Zažiješ nádherné pocity harmonie s jinými lidmi, sám se sebou a s přírodou. PsB je akce, na kterou se jen tak nezapomíná.
Zde je seznam ostatních brontosauřích PsB