Brontosauří olympiáda 2024 aneb boj o Zlaté trenky

Retro akce
víkendovka
Datum
Místo ZŠ Novoměstská, Brno
Věk 3 - 99 let
Začátek akce
Cena 50-550 Kč
Kontaktní osoba Michal Polda Polanský
+420 608 271 026
olympiada@brontosaurus.cz
Web akce: https://olympiada.brontosaurus.cz

Co na nás čeká

Zveme Tě na velké sportovní setkání!

Přijeď potkat přátele z táborů, článků, OHB, ... a zápolit o čest, slávu a roucho nejvzácnější, Zlaté trenky!

Zažiješ radost z pohybu, vítězství i odpočinku. Dáš si pořádně do těla a objevíš svaly, o kterých možná zatím ani nevíš:-D.

Co, kde a jak

Můžeš se těšit na tradiční BrontOlympijské disciplíny (frisbee, volejbal, plavání, běh, ringo, přeskoky přes lano) a nejlepší výběr těch netradičních (budkování, pantomima, diskgolf, zalévání stromů,…). Pravidla a bodování jsme vyladili s ohledem na bezpečnost a férovost a najdete je na webu.


Soutěží 6-12 členné smíšené týmy. Pokud nemáš tým, klidně se přihlas a na místě Ti tým seženeme.


Abychom si Olympijské zápolení užili, bylo fér a předešli zraněním, závisí velikost týmu na věku členů. Mladší a starší sportovci tak mohou mít v týmu navíc parťáka nebo parťačku.

Vždy je třeba, aby v týmu bylo alespoň 6 sportovců od 15 let. Zbytek týmu může být mladší. Tým může mít až 12 členů, ale za každé dva členy ve věku 15-40 let se tato maximální velikost o jedna zmenšuje.


Harmonogram:


Sejdeme se v pátek od 16h do 18h na ZŠ Novoměstská 21 v Brně, kde kapitáni zkompletují své týmy a nominují své reprezentanty do jednotlivých disciplín.


Večer se můžete těšit na ohnivé zahájení Olympiády pro potěchu samotných Olympských bohů.


Následuje poslední trénink týmů a volná zábava, která postupně přejde ve společné hraní v oddělených prostorách. Spát se bude v tělocvičnách na vlastních karimatkách.


Po vydatné snídani se v 8h vydáme na sportoviště do Zamilovaného hájku, kde nás čeká sobota plná sportu, fandění i vzpomínání na společné zážitky.


Pak se přesuneme na bazén a čistí a voňaví zpátky do tělocvičny na večeři a večerní dohrávky a pantomimu. Společné zpívání si užijí Ti, co mají ještě sílu:-).


Druhý den nás čekají dohrávky turnajů, zalévání stromů a budkování a nakonec vyhlášení vítězů. Ti získají nejen nehynoucí čest a slávu, ale především privilegium až do další Olympiády nosit Zlaté trenky samotného boha Dia, které si tímto způsobem předává už několik generací slavných sportovců a sportovkyň.Co budeš potřebovat:


Hlavně nezapomeň dobrou náladu a touhu užít si setkání s přáteli i soutěžení o Zlaté trenky!

K tomu se budou hodit sportovní oblečení a boty do tělocvičny i na ven, pokrývka hlavy, plavky, spací a hygienické potřeby, vlastní léky, ešus nebo misku, hrnek, lžíce, velká PETka na vodu, jídlo na pátek, frisbee, ringa, balon, atd. na trénování v rámci týmu, oblíbený hudební nástroj a velikou tašku na medaile;-).

Malá ochutnávka

Brontosauří Olympiáda má bohatou tradici od roku 1995, kdy se v Třebíči konal 1. ročník pod taktovkou ZČ HB Zvonek. Během 22 ročníků se u pořádání vystřídal Orchis, Campanula Barbata i Slunovrat. Spoustu fotek a videí z předchozích ročníků najdete na http://olympiada.brontosaurus.cz. Letošní ročník pořádáme jako Retro akci, protože až do roku 2015 doplňovala mozaiku úžasných akcí které Hnutí Brontosaurus pořádá a rádi bychom inspirovali nové nadšence, aby tuto tradici obnovili.

Z fotek níže můžeš nasát skvělou atmosféru, která na Olympiádách tradičně panovala. Těšíme se na Tebe a na další úžasné zážitky, které nás tam čekají.

Organizační tým

Těší se na tebe Jupíčert, Pepa, Alena, Anna, Monika, Polda a Lucie.

Kontakt

Kontaktní osoba: Michal Polda Polanský
E-mail: olympiada@brontosaurus.cz
Telefon: +420 608 271 026
Webová stránka: odkaz